Дунав отнесе Витоша за половин полувреме (ВИДЕО+СНИМКИ)

03-11-2018, 14:20

Дунав се наложи с класическото 3:0 над Витоша Бистрица в първия мач от XIV кръг на българския футболен елит.

Домакините от Русе вкараха и трите попадения в първите 24 минути на срещата, а благодарение на успеха събраха 14 точки, с една повече от своя опонент и заеха десетото място във временното класиране на Първа лига.

„Драконите“ откриха резултата още в шестата минута след чудесна контраатака. Божидар Васев изведе с много хитро подаване Ахмед Ахмедов и той от движение прати топката в мрежата с прецизен удар от границата на вратарското поле за 1:0.

Гостите се опитаха веднага да отговорят и комбинация между Даниел Кутев и Лъчезар Котев завърши с удар на последния, но Станислав Антонов показа отличен рефлекс и спаси.

Това се случи в 10-ата минута, ала в 15-ата Дунав вкара втория си гол в срещата. Той бе дело на играещия под наем от Лудогорец нападател Светослав Ковачев, който получи пас на ръба на засадата и преодоля вратаря с техничен удар.

В 24-ата минута пък Ахмед Ахмедов на практика сложи точка на спора със седмото си попадение от началото на сезона, засичайки отблизо пас на Ковачев – 3:0.

До почивката момчетата на Людмил Киров продължиха доминацията си над бистричани, като имаха още няколко добри възможности за попадение, но не ги използваха.

Второто полувреме започна отново с по-добра игра на русенци.

В 55-ата минута Бранимир Костадинов центрира отдясно, ала Светослав Ковачев не успя да засече топката при далечната греда на вратата на Витоша.

Точно след час игра на терена се появи Борислав Балджийски, който замести Божидар Васев. Девет минути по-късно Исмаил Иса замени авторът на два от головете за домакините Ахмед Ахмедов.

„Драконите“ не изпуснаха инициативата до края на мача, макар и да не създадоха толкова голови положения, както през първата част, но с лекота нанесоха пета поредна загуба на своя опонент и записаха втори поред успех у дома в Първа лига.

ДУНАВ - ВИТОША 3:0

1:0 Ахмед Ахмедов (6')

2:0 Светослав Ковачев (15')

3:0 Ахмед Ахмедов (24')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ДУНАВ: 86. Станислав Антонов, 24. Преслав Петров, 16. Мартин Ковачев (к), 5. Георги Динков, 77. Бранимир Костадинов, 83. Христо Попадийн (86 – 4. Петър Патев), 31. Красимир Станоев, 14. Божидар Васев (60 – 25. Борислав Балджийски), 17. Иван Коконов, 98. Светослав Ковачев, 9. Ахмед Ахмедов (69 – 22. Исмаил Иса).

Старши треньор: Людмил Киров

ВИТОША: 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 11. Даниел Кутев (69 – 66. Иван Вълчанов), 14. Четин Садула (к), 18. Петко Цанков, 22. Михаил Милчев, 24. Георги Купенов, 45. Григор Долапчиев (78 – 96. Наско Милев), 80. Лъчезар Котев, 88. Ивайло Лазаров, 99. Стефан Христов;

Старши треньор: Росен Кирилов

Жълти картони: Светослав Ковачев, Христо Попадийн, Преслав Петров („Дунав“); Тодор Гочев, Ивайло Лазаров, Стефан Христов („Витоша“);

Главен съдия: Волен Чинков (София)